Arkliai šeriasi – kodėl tai svarbu žinoti? Ar kada nors glostėte arklį pavasarį ir likote nusėti plaukais? O gal stebėjote, kaip jis atrodo tarsi pūkuotas meškinas, o po kelių savaičių – blizgantis ir grakštus? Tai ne atsitiktinumas – arklio kailis keičiasi pagal metų laikus! Bet kodėl šėrimasis vyksta palaipsniui, ar jam reikia pagalbos, ir kada skutimas gali būti naudingas?
Kodėl arklys nemeta kailio vienu kartu? Arklio organizmas prisitaikęs prie gamtos – jis nekeičia kailio staiga, kad netaptų pažeidžiamas temperatūrų svyravimams. Kailio kritimą lemia ne šaltis ar šiluma, o dienos ilgumas: kuo daugiau šviesos, tuo greičiau kūnas supranta, kad laikas numesti žieminius „kailinius“!
Ar reikia arklį šukuoti? Laukiniai arkliai išsprendžia šėrimosi klausimą patys – trinasi į medžius, voliojasi. Naminiai gali džiaugtis šeimininkų pagalba! Šukavimas pagreitina plaukų kritimą, gerina kraujotaką ir net mažina niežulį. Bet svarbu nepersistengti – per dažnas ar agresyvus šukavimas gali sudirginti odą.
Kada arklį skusti? Pavasarį arkliui skutimas dažniausiai nereikalingas – jis pats prisitaiko prie temperatūros. Tačiau jei arklys sunkiai atsikrato seno kailio (dėl amžiaus, ligų ar darbo krūvio), skutimas gali būti palengvinimas. Rudenį kai kurie arkliai skutami, ypač jei dirba intensyviai – tai padeda išvengti per didelio prakaitavimo.
Jei arklys vis dar nesišeria arba jo kailis atrodo netolygus ir per ilgai užsilaikęs, verta pasitikrinti jo sveikatą – tai gali būti hormoninių ar medžiagų apykaitos problemų ženklas.
Dabar, kai vėl šilčiau, ar pastebėjote besikeičiantį arklių kailį?